Forum


 
DomovDomov  FAQFAQ  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  Zoznam užívateľovZoznam užívateľov  Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny  Prihlásenie  

Share | 
 

 Torpark (soft, ktory zmeni IP)

Goto down 
AutorSpráva
miles_021
Moderator
miles_021

Počet príspevkov : 234
Registration date : 24.04.2007

OdoslaťPredmet: Torpark (soft, ktory zmeni IP)   Pi máj 11, 2007 7:23 am

Torpark 2.0.0.3a


Torpark je webový prehliadač založený na portable verzii Firefoxu dostupný pod GPL licenciou ako open source. Aktuálna verzia integruje Firefox 1.5.0.7 a proxy klienta pre Tor sieť verzie 0.1.1.23.

Torpark prehliadač v štandardnom nastavení využíva SOCKS proxy poskytovanú Tor klientom a na webové stránky sa tak pripája plne anonymne. Tor sieť kryptografickými metódami zabezpečuje užívateľom využívajúcim túto sieť, že nie je možné odsledovať na akú IP sa daný užívateľ pripája, respektíve na strane servera z akej skutočnej IP sa pripája užívateľ.

Zabezpečuje to prepojením TCP spojenia užívateľa cez reťaz viacerých serverov Tor siete, pričom každý z nich pozná len adresu bezprostredne predchádzajúceho a nasledujúceho servera.

Dáta sú navyše po ceste k cieľovému serveru šifrované, poskytuje tak ochranu prenášaných dát proti odpočúvaniu. Viac informácií o Tor sieti podporovanej EFF, ktorú používajú okrem iného žurnalisti a ostatní obyvatelia krajín s obmedzenou slobodou slova, sme priniesli v tomto článku.

Torpark poskytuje užívateľovi technickú anonymitu, keď nie je možné zistiť jeho IP adresu. Identitu užívateľa ale samozrejme môže odhaliť obsah samotnej dátovej komunikácie užívateľa.
Ako na to
Torpark sa po stiahnutí neinštaluje, inštalačný balíček sa iba rozbalí do určeného adresára.


Vytváranie Tor okruhu


Po spustení Torpark najskôr vytvorí Tor okruh, cez ktorý sa bude pripájať na webové servery. Torpark nemôže byť súčasne spustený s Firefoxom.


Torpark


Po rozbalení má Torpark nastavenú vlastnú Firefox tému, zmeniť je ju ale možné na štandardnú rovnako zahrnutú v distribúcii.

Torpark môže pristupovať do Internetu anonymne cez Tor sieť ale tiež priamo. Prepínať sa medzi týmito dvoma režimami je možné tlačítkom "Tor Network" v lište, aktuálny spôsob pripojenia sa zobrazuje v stavovom riadku.

Tor sieť približne 750 serverov v súčasnej konfigurácii neposkytuje dostatočné rýchlosti, nie je tak cez ňu možné napríklad ťahať veľké súbory. Užívatelia ju často používajú iba jednotlivo v prípade potreby, napríklad pri pripájaní cez nedôveryhodné pripojenie.


Vypnuté používanie Tor siete


V súčasnosti po medializácii Torpark klienta sa dosahované rýchlosti na Tor sieti ešte viac znížili, v prípade extrémne pomalého okruhu je možné tlačítkom "Flush Circuit" vytvoriť nový okruh.


Nastavenie ochrany súkromia


Torpark je štandarne nastavený na mazanie všetkých privátnych dát po svojom ukončení.

Okrem podpory Tor siete prichádza s predinštalovanými rozšíreniami AdBlock, NoScript a LiveIP, ktoré v pravidelných nastaviteľných intervaloch zisťuje aktuálnu viditeľnú externú IP adresu užívateľa a zobrazuje ju v stavovom riadku. Po vytvorení nového okruhu nie je ale adresa automaticky aktualizovaná, preto istý čas môže zobrazovať staršiu hodnotu.


Nastavenie Tor rozšírenia


Torpark štandardne spustí na porte 9050 nastaviteľnom v konfiguračnom súbore Tor SOCKS proxy server, ktorý sám využíva. Tento proxy server je možné využívať pre prístup cez Tor sieť aj inými aplikáciami podporujúcimi SOCKS.

Torpark zároveň pre anonymné browsovanie resolvuje pri aktivovanom používaní Tor siete doménové mená cez túto sieť a nie pomocou lokálneho DNS, keď požiadavky na preklad adries by mohli nepriamo odhaliť identitu užívateľa.

Tor sieť je samozrejme možné využívať aj pomocou ľubovoľného prehliadača so samostatným Tor proxy, cieľom Torpark je poskytnúť jednoduchú alternatívu bez potreby zložitej konfigurácie, zároveň je vhodný na použitie z USB kľúča.

Tor sieť ako väčšina riešení poskytujúcich ochranu súkromia svojim užívateľom má ale problémy s užívateľmi zneužívajúcimi získanú anonymitu napríklad na nelegálnu činnosť. Skôr tento mesiac bolo napríklad políciou v Nemecku zabavených v súvislosti s vyšetrovaním prípadu detskej pornografie aj niekoľko Tor serverov, cez ktoré boli realizované prístupy na stránky s nelegálnym obsahom.


kód:
http://www.megaupload.com/?d=SBPE28H7


citácia :
upload_by_miles
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Torpark (soft, ktory zmeni IP)
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Forum :: Download :: software-
Prejdi na: